444 79 46
Reyhan Pastanesi

HAKKIMIZDA

Reyhan Pastanesi´nin geçmişten bugüne hikayesi
Reyhan Pastanesinin kökleri, Çarlık döneminde Rusya‘da dedelerinin bu mesleğe adım atmalarına dayanmaktadır. Rusya‘da rejim değişimini takiben dedelerinin, İzmir‘e göçü ile Reyhan‘ın İzmir yaşantısı başlamıştır.
1956 Yılında İzmir Basmane bölgesinde Fuar Pastanesi ile ailenin ikinci kuşağı hizmetine devam etmiştir.
1965 Yılında bugünkü Alsancak Şubesinin adresinde yer alan, zamanının iki katlı Rum evinin restore edilerek, Cavit REYHAN ve Hüseyin REYHAN tarafından pastane ve restoran olarak hizmete sunulması ile Reyhan yeni bir kimlik kazanmıştır.
1965 Yılından sonra, Reyhan İzmir‘in markası olma yolunda hızla büyümüş, zamanın devlet başkanlarını, dünya sosyetesini ağırlayan bir mekana dönüşmüştür.
1970 Yılların sonunda, kentsel dönüşüm koşulları gereği, tarihi Rum evi yıkılmış ve yerine çok katlı bina inşa edilmiş.
Bu yıllarda, ailenin üçüncü kuşağı işin başına geçmiştir.
1991 Yılında ise bugünkü Alsancak Şubesinin adresinde yeniden hizmete girmiş ve bugüne değin hizmetini sürdürmektedir.
Geçen yıllarda şube sayısı, ürün gamı, çalışanları ve kullandığı tekniği sürekli pozitif yönde arttırarak bugünlere gelinmiştir.
Reyhan, İzmir‘de şu anda 750 kişi toplam oturma kapasitesine sahip 5 şubesi, 189 çalışanı ve 2000 metrekarelik üretim merkezi ile hizmet sunmaya devam etmektedir.
Reyhan‘ın misyonu, butik işletmecilik anlayışını kurumsal kimlikle harmanlayarak gelecek kuşaklarına devretmek ve başta İzmirliler olmak üzere tüm Türkiye‘de hizmet sunmaya devam etmektir.
Çağın tüm teknolojik imkanlarını kullanarak, ürünlerinde geçmişin doğal lezzetlerini muhafaza ederek, samimiyetle hizmet etmek işletmenin ana prensibidir.
Reyhan, hizmetinde her daim konuk odaklı olmuş, kapısından içeriye adım atan herkesi konuk olarak ağırlamaktan memnuniyet duyan çalışanları ile hizmet vermiştir. Bugün gelinen nokta ise bu konuda konuklarımızın takdiri olarak görülmektedir.
Reyhan’ın, ilklerle dolu geçmişinde; bünyesinde ilk laboratuvarı kuran İzmirli pastane olmak, servisinde bilgisayarlı sipariş takip sistemine geçmek, servisinde telsiz iletişimi kullanmak, Türkiye de resim baskılı pastayı ilk yapan olmak, ürünlerine aile köklerinin coğrafyasından isimler vermek ilk akla gelenlerdir.
Miras aldığı kültürünü yaşatmak adına ürünlerine; polka, kabune, kaçkar, isina, pornak, lakubar, kardelen gibi isimleri vermiştir. İnci Pasta´nın isim annesi ise Reyhan´ın konuklarıdır.
Catering hizmeti ile de Reyhan kalitesini konuklarına taşımaya başlamıştır. Catering hizmetinde “Siz Arzulayın Biz Yerine Getirelim“ ana ilkesidir.
Reyhan‘ın sloganı olan “Mutluluğu Sizler İçin Paketledik“ ile her gününüzün mutlulukla geçmesini dileriz.